Eko albumy – Troszczymy się o nasze naturalne środowisko

W dzisiejszych czasach dbałość o środowisko w kwestii działań podejmowanych
na rzecz poprawy jakości naszego codziennego życia, powinna być stawiana na pierwszym miejscu. Zagrożenia płynące dla ekosystemu uzmysławiają skalę problemu wyniszczania przyrody poprzez emisję szkodliwych dla niej czynników. W wyrazie troski o wszystko,
co nas otacza, powinniśmy sięgać zatem po towary ekologiczne, których produkcja przyczynia się do ograniczania destrukcyjnych skutków standardowych procesów wytwórczych, niewykorzystujących surowców bezpiecznych dla otoczenia.

Ekoalbumy Empol – nowa era produktów ekologicznych!

Przedsiębiorstwo Empol wkracza na nowy poziom dbałości o środowisko. W związku z tym, mamy ogromną przyjemność zakomunikować Państwu poszerzenie naszej oferty albumów fotograficznych o produkty absolutnie wyjątkowe, w postaci ekoalbumów oraz eko produktów. Podobnie, jak naszemu dotychczasowemu asortymentowi, eko albumom poświęcamy całą kategorię, z jakiej mogą Państwo wybrać ekoalbum idealny dla siebie i w pełni dostosowany do Państwa potrzeb.

Czy wiesz czemu służy etykieta FSC?

Etykiety FSC obecne są na większości produktów ekologicznych, do których należą oczywiście papiery służące do produkcji eko albumów. Ekologiczne albumy to jednak kropla w morzu świata wyrobów ekologicznych. Mamy szczerą nadzieję na to, że pewnego dnia etykiety FSC100% w miarę możliwości zyskają wszystkie produkty dostępne na rynku, aczkolwiek złożoność tego procesu dyktuje przede wszystkim tendencja popytu i podaży.

Jeżeli na produkcie, np. na ekopapierze widnieje już etykieta FSC, możesz mieć pewność, został on stworzony nie naruszając ekosystemu – nie niszcząc i absolutnie nie wycinając lasów, nie krzywdząc zwierząt, ani ich naturalnego środowiska.

Certyfikaty FSC wyróżniające albumy eko – czym tak naprawdę są?

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest pewność, iż produkty wykonano w sposób odpowiedzialny na wszystkich etapach, począwszy od pozyskania surowców, finalnie aż do gotowego wyrobu trafiającego w ręce konsumenta. FSC to rodzaj certyfikacji, odpowiadający zróżnicowanemu zapotrzebowaniu – gospodarki leśnej oraz łańcucha dostaw.

Certyfikacja gospodarki leśnej (FSC Forest Management) odbywa się w oparciu o przyznawane właścicielom i zarządcom lasów oficjalne poświadczenie spełnienia standardów FSC.

Certyfikacja łańcucha pochodzenia produktu (FSC Chain of Custody) z kolei dedykowana jest gronu przedsiębiorców branży drzewnej, papierniczej, handlowcom, dystrybutorom, pośrednikom, drukarniom, wydawnictwom etc. Wdrażone wymogi certyfikatu FSC pozwalają na bieżąco kontrolować przepływ surowca – czyniąc to na każdym z danych etapów łańcucha produkcji. W efekcie – następuje oznakowanie, jak i sprzedaż produktów powstałych z materiałów pozyskiwanych z odpowiedzialnych źródeł.

Poznaj rodzaje certyfikatów FSC,
dotyczące produkcji papierów do eko albumu

Specjalnie dla Państwa, poniżej objaśniamy czym charakteryzuje się każdy
z certyfikatów posiadanych przez papiery do produkcji albumów ekologicznych:

CERTYFITKAT FSC

Certyfikat FSC stanowi dowód, że materiały w procesie produkcji pochodzą z lasów certyfikowanych w systemie FSC. Wówczas przedsiębiorstwo bezapelacyjnie przestrzega określonych przez FSC tzw. dobrych praktyk w trakcie całego procesu wytwórczego, jak również w obrębie całego łańcucha dostaw. FSC daje gwarancję, że papier wykonano
z materiału pochodzącego z lasu, w którym o wiele więcej drzew sadzi się, aniżeli wycina.

FSC RECYCLED

Etykieta „FSC Recycled” dowodzi o całości drewna, bądź papieru, z którego jako
o produkcie  pochodzącym z materiałów odzyskiwanych.

ECF

Certyfikat ECF oznacza, iż papier był bielony metodą bez użycia chloru gazowego lub został on ograniczony do minimum. Papier wybiela się, zamiast chloru gazowego wykorzystując do tego celu dwutlenek chloru. Proces ten redukuje powstawanie szkodliwych, toksycznych substancji chemicznych.

FSC 100% MIX

Etykieta „FSC Mix” informuje, że drewno użyte w procesie wytwórczym pochodzi
z materiałów z nadanym im certyfikatem FSC, z recyklingu lub drewna kontrolowanego
z akceptowalnych źródeł. Chociaż nie stanowi ona pełnowymiarowej certyfikacji w systemie FSC, zapewnia pozyskiwanie niecertyfikowanego drewna kontrolowanego FSC
na następujące sposoby:

  • nie metodami niezgodnymi z prawem;
  • nie naruszając praw zwyczajowych i obywatelskich;
  • nie z lasów, gdzie szczególne walory przyrodnicze są zagrożone;
  • nie z lasów przekształcanych w plantacje lub nieleśne formy użytkowania;
  • nie z lasów, w których uprawiane są drzewa modyfikowane genetycznie.

Eko-odpowiedzialność papieru do produkcji eko albumów
z systemem Green Star
(The Green Star System™)

System, zwany Green Star stosuje uniwersalną zasadę „punktów”, używanych
do oznaczania ekologicznych produktów i usług.

Green Star System™ jednocześnie stanowi informację o pochodzeniu włókien, a także sposobie wytwarzania danego produktu. Ewaluacja papieru według rankingu Green Star odbywa się poprzez przyznanie oceny od 0 do 5 gwiazdek.

Green Star System™ idealnie obrazuje ideę eko-odpowiedzialności, mającej szczególne znaczenie dla odbiorców powiązanych stricte z procesem technologicznym. Jest jednak na tyle zrozumiały, że łatwo zinterpretuje go każdy odbiorca. System ten może zostać wykorzystany przez przedsiębiorstwa do zakomunikowania wdrażanych działań, dotyczących odpowiedzialności za ochronę środowiska.

Poznaj naszą serię papierów do produkcji eko albumów!

Caffè Paper do produkcji albumów eko – ECO1

Caffè Paper do eko albumów jest gładkim  niepowlekanym papierem ekologicznym,
w 100% pochodzącym z recyklingu poużytkowego. Bardzo interesujący fakt to zawartość
w strukturze papieru 5% odpadów kawy.

Jego unikatowość polega na innowacyjnej optyce (łatwo dostrzegalne ślady kawy) oraz doskonałej drukowalności. Walory te kawowy papier czynią materiałem idealnym
do zastosowania zarówno w opakowaniach jak i albumach, które w ogólnym zamyśle mają niezwykle się wyróżniać.

Caffè Paper do wyrobu eko albumu posiada certyfikat FSC. Jego gramatura to 250 g.

Trawiasty, nietuzinkowy papier do produkcji eko albumów Erba – ECO2

Wariant papieru Erba, to posiadający certyfikat FSC niepowlekany papier
do produkcji eko albumów. Stanowi on papier w 100% recyclingowy, z domieszką
o zawartości min. 30% suszonej na słońcu trawy, pochodzącej z obszarów kompensacji
i nieużytków. Struktura papier Erba wyraźnie przypomina wyschnięte źdźbła trawy. Jego gramatura to 250g. Świetnie sprawdza się na okładkę jak i strony do eko albumów.

Klasyczna propozycja papieru kraftowego do ekoalbumu –
– Papier Classico na albumy eko – ECO3

Papier Classico to papier całościowo wyprodukowany z makulatury. W 70% wykonany został z włókien pierwotnych, zaś w 30% – z włókien z recyklingu. Classico posiada certyfikat FSC 100%, co oznacza że drewno, z którego go wykonano pochodzi wyłącznie z lasów certyfikowanych w systemie FSC. Swoim wyglądem przywołuje na myśl styl retro, dzięki czemu stanowić może idealny wybór dla wszystkich tych, którzy przeglądając eko albumy myślą powrócić chcą do „starych dobrych czasów”.

Eko albumy Classico cechuje klasyczny design oraz ponadczasowa elegancja. Dzięki swoim walorom estetycznym połączonym z maksymalną ekologicznością oraz wyjątkowym stylem, Classico idealnie wpasowuje się w kanon eko produktów jako album na efekty zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich sesji fotograficznych.

Papier makulaturowy Maculato do albumu eko – ECO4

Przyjazna środowisku seria papierów do wyrobu eko albumów Maculato posiada certyfikat FSC 100%, zaś charakteryzuje się cętkowaną, matową powierzchnią. Papiery
te nie przepuszczają światła, a gładzone są maszynowo. Papier makulaturowy w 100% wykonany z surowców wtórnych, znajdzie swe codzienne zastosowanie w pakowaniu lekkich  i mało gabarytowych przedmiotów ze względu na swoja strukturę, wynikającą
z technologii produkcyjnej. Maculato jako komponent ekoalbumów doskonale sprawdzi
się w kompozycji barwnej z kolorystyką produktu, ciesząc oko każdego nabywcy.

Eko album z papieru Cammello – ECO5

Nasz papier na okładki Cammello – Cammel o gramaturze 300 g, to połączenie koncepcji dbałości o środowisko wraz z elegancją i nowoczesnym stylem. Ekologiczny papier Cammello składa się w 100% z surowców wtórnych, posiadając szereg niezwykle istotnych certyfikatów, takich jak FSC, FSC RECYCLED, ECF, PCSF. W systemie Green Star system otrzymał 4 na 5 gwiazdek! Cammello stanowi gładki papier najwyższej jakości, który perfekcyjnie wygląda na okładkach eko albumów jak i opakowaniach do nich, tworząc piękną, spójną kompozycję.

Uleć w krainę wspomnień za sprawą ekoalbumów
wykonanych z papieru Piccioni – ECO6

 

Propozycja Piccioni (oznaczającego papier gołębi) to przepełniony subtelnością wariant przyjaznego dla środowiska papieru, przeznaczonego do produkcji ekoalbumów.
Do jego stworzenia użyto 30% papierów z bezdrzewnej wtórnej pulpy, 60% bezdrzewnej pulpy celulozowej oraz dodatku w postaci 10% włókien wysokojakościowej bawełny! Stonowany szary kolor nadaje mu ekologicznej naturalności, co sprawia, że idealnie pasuje
do wszystkich naszych produkcji. Posiada takie certyfikaty, jak FSC, ECF, PCSF, jest przyjazny dla dzieci, zaś w kwestii recyklingu – 30% z jego materiałów, stanowią materiały recyklingowe.

Papier Fibroso do produkcji albumu eko– ECO7

Papier Fibroso to przyjazny środowisku papier do produkcji albumów eko,
w 30% produkowany z bezdrzewnej wtórnej pulpy, 60% bezdrzewnej pulpy celulozowej oraz 10%-dodatkiem włókien bawełnianych. Posiada certyfikat FSC. Niebanalne wtrącenia wraz stonowana kolorystyka tej kolekcji papierów nadają wyjątkowego charakteru ekologicznej naturalności. Gramatura tego papieru to 250g.

Klasyczna głęboka czerń – eko albumy z papierem Nero – ECO8

Nero to czarny papier do albumów eko w odcieniu intensywnej, głębokiej czerni. Choć jest to papier w dotyku matowy, o lekko chropowatej powierzchni, w kontakcie
ze światłem sprawia wrażenie występującego na nim delikatnego, srebrnego połysku. Z tego powodu cechuje go niezmierna elegancja. Świetnie sprawdzi się w ekoalbumach, gdzie istotna będzie kontrastowość produktu z detalami jego wykonania, ciepłą barwą zdjęć, albo fotografiami o dużej jasności. Posiada szereg certyfikatów takich jak FSC recycled.

Dlaczego warto zakupić nasze ekoalbumy, wykonane z ekopapierów?

Wszystkie z wyżej wymienionych rodzajów papierów tworzą niebagatelną paletę odcieni, począwszy od jasnych (spośród których najjaśniejszy to papier kawowy),
aż do klasycznej czerni (Nero), z których powstają nasze ekoalbumy, zdolne zadowolić każdego klienta, a przy okazji za sprawą ich nabycia stworzyć sposobność ku zadbaniu
o środowisko. Dodatkowo w zależności od potrzeb oraz wizji kupującego, eko papiery mają różną grubość czy giętkość. Ich powierzchnia od gładkiej po plamistą, powoduje że Twój ekoalbum dopasowany może być ściśle pod zawartość, jaką zechcesz w nim przechować, tym samym idealnie dopełniając chwile uwiecznione na zdjęciach. Szeroki wybór spośród gamy produktów ekologicznych, połączony z podejściem pro-eko naszej rodzinnej firmy
z tradycjami Empol, da Ci niepowtarzalną szansę drobnym gestem w postaci zakupu ekologicznego albumu zaangażować się w ochronę tego, co dla nas wszystkich najcenniejsze!

1 comments Wł Eko albumy – Troszczymy się o nasze naturalne środowisko

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Stopka