Aktualności

Ekologiczny prezent na lata

Pomysły na prezenty potrafią być nie tylko rozmaite, ale w dobie ogólnej, łatwej dostępności przeróżnych artykułów absolutnie zaskakujące! Biorąc pod uwagę kwestię zakupów, skupiając się na prezencie na lata mamy przede wszystkim na myśli to, by wybrana przez nas rzecz przetrwała nie tylko najbliższy okres, lecz by mogła być dla nas odskocznią od trudów życia czy miłym wspomnieniem wcześniejszych jego etapów w bliżej nieokreślonym czasie.

Co można podarować na prezent?

Tak naprawdę dosłownie wszystko. Może to być książka, kubek, pamiątka z odwiedzonego miejsca. Coś do postawienia, do ubrania, coś do zjedzenia, coś użytkowego. Nie można zaprzeczyć jednak, że każde naczynie potrafi się zbić, książki pożółkną, ubrania wyblakną, torby ulegną przedarciu. Oczywiście – wówczas można podarować im drugie życie, aczkolwiek bez tego przeobrażone zostaną w bezużyteczne śmieci, odtąd posiadając już wyłącznie wartość sentymentalną. Bywa, iż w takiej sytuacji, czyli sytuacji, gdy przedmioty zwyczajnie się niszczą, ciężko na sercu jest nam zadecydować o ich wyrzuceniu, aczkolwiek to niekoniecznie wpisuje się w ideę zero waste (w dosłownym tłum. z ang. zero waste = bez śmieci). 🙂

Prezent dobrany do okazji

Prezent zazwyczaj dobierany jest do konkretnej okazji takiej, jak urodziny, imieniny, ślub i wesele, narodziny dziecka, chrzest, komunia, bierzmowanie, rocznica. Czasem prezenty ofiarowywane są kompletnie bez okazji, chcąc wyrazić wdzięczność, okazać miłość, bądź sympatię. Podarunek to wielokrotnie prezent rodzinny – z jakiego korzystać mogą wszyscy członkowie rodziny, niekoniecznie mieszkający w jednym domu. Do grupy takich produktów należą chociażby albumy na zdjęcia.

A może prezent na każdą okazję? 🙂

Wspomniany album na zdjęcia to prezent niemalże doskonały, stworzony nie tylko na miarę naszych czasów. Album fotograficzny stanowi bowiem podarunek ponadczasowy. Dzięki robionym na przestrzeni lat zdjęciom obserwować możemy, jak dorastały nasze dzieci i my sami, jak wyglądały najpiękniejsze chwile naszego życia. Cudowne okazje na zawsze zatrzymane w kadrze bez cienia wątpliwości zasługują na najbardziej wyjątkową oprawę, co umożliwić może właśnie album. Jaki spośród dostępnych na rynku albumów foto będzie najodpowiedniejszy, uwzględniając konieczność dopasowania go do gustu obdarowywanego, a także potrzebę uzyskania jak najwyższej trwałości?

Album ekologiczny – trwały prezent na lata

Totalna innowacja, jaką stanowią albumy ekologiczne, jest linią eko produktów mających szansę wpasować się w gusta różnych ludzi jako niezwykle oryginalny, świetny pomysł a zarazem świetny prezent. W albumie ekologicznym komponenty, takie jak eko materiał okładki, eko papier na poszczególne strony, pochodzą z recyklingu, czyli wtórnego obrotu towarzyszącego chronieniu środowiska, pozwalającego ponownie wykorzystać pozornie zużyte zasoby.

Czym cechują się eko papiery – dowiedz się, z czego powstaje eko prezent

Eko papier to specjalny rodzaj papieru, do produkcji którego czasem posłuży trawa, a czasem wykorzystuje się nawet kawę! Są to więc surowce wpisane w kanon surowców recyklingowych. Ekologiczna produkcja z zastosowaniem eko papierów ma za zadanie zminimalizować zużycie papieru pozyskiwanego w sposób tradycyjny. Niezbędna jest bowiem eko certyfikacja FSC – znak coraz bardziej rozpowszechniany, coraz częściej dostrzegany przez konsumentów, a w przyszłości (mamy nadzieję) być może i sygnatura wszelkich produktów eko przeznaczonych do sprzedaży. Symbol FSC na eko papierach oznacza, iż do ich wytworzenia środowisko w żaden sposób nie zostało naruszone, a wręcz przeciwnie – ich produkcja sprzyja środowisku, wykluczając tym samym wycinkę drzew rujnującą siedliska naturalne zwierząt (z ang. habitats) czy populację roślin redukujących zawartość dwutlenku węgla w powietrzu.

Dlaczego ekologia jest tak ważna?

W dzisiejszym świecie ekologiczna rzeczywistość stanowi zespół rozwiązań sprzyjających ekosystemowi na każdej możliwej płaszczyźnie, począwszy od indywidualnych zachowań, po funkcjonowanie gałęzi przemysłu. Dla każdej osoby istotne powinno być wyzbywanie się tworzyw sztucznych, np. plastikowych, na rzecz pozyskiwania eko surowców naturalnych. Wyroby ekologiczne pozbawione m.in. plastiku są realnym ratunkiem dla planety. W dobie nieustającej emisji silnie szkodliwych substancji, jak również składowania toksycznych odpadów, ważne jest nie tyle ich ograniczanie, co angażowanie się w eko poczynania na rzecz czynienia dobra dla ochrony środowiska, zaczynając od zmiany nawyków: wdrożenia w gospodarstwie domowym recyklingu, uczenia recyklingu dzieci, przekazywanie podstawowej wiedzy o eko, o środowisku, ogólnej wiedzy o zero waste.

O czym dokładnie mówi nam zero waste?

Nawiązując raz jeszcze do zero waste podkreślić należy, że prócz odsuwania na bok sterty śmieci, jednocześnie odsuwamy od siebie raz na zawsze “marniszowy” tryb życia. Co to oznacza? Wyrzucając, marnując surowce, sprawiamy, iż zachodzi konieczność wyprodukowania kolejnych rzeczy, spośród których wiele tak naprawdę pozostaje nam zupełnie nieprzydatnych, zbierających kurz. Zamiast tego faktycznie warto sięgnąć po eko wyroby nie ulegające zbyt szybko zepsuciu, albo zwyczajnie po wyroby zdolne przetrwać kolejne lata.

Jednym z takich wyrobów jest nasz ekologiczny album na zdjęcia.

Eko albumy – ekologiczny prezent rodzinny, na urodziny, prezent na rocznice…

Ekologiczne albumy Empol to prezent stworzony z materiałów najwyższej klasy, dodatkowo przyjaznych dla środowiska, albowiem… stworzyło je naturalne środowisko! Produkty z serii eko dostępne w naszym sklepie bezapelacyjnie przodować będą wśród prezentów mile widzianych w każdym domu zamiast książki czy ozdoby. Ekologiczne albumy same w sobie stanowią piękną ozdobę. Z tego powodu to idealne pomysły na eko prezenty z różnych okazji. Album eko jako ekologiczny prezent przeznaczony może być dla każdej osoby, niezależnie od jej wieku, wspomagając przy tym ochronę planety.

Eko albumy z motywem botanicznym – nasz trwały prezent na lata

Poza tym, że ekologiczne albumy zrobione są z materiałów pochodzących z recyklingu i mogą stanowić bardzo nietypowe eko prezenty, ich wszystkie walory zebrane razem całościowo tworzą chociażby świetny pomysł na nowoczesny design. W ostatnich latach bardzo popularnym motywem okolicznościowym (zwłaszcza ślubnym) są przypominające kształtem liście monstery, delikatne liście eukaliptusa, kompozycje kwiatowe lub trawiaste. A co gdyby tak umieścić je na okładce albumu?

Otrzymując album w takiej stylistyce z zapartym tchem patrzeć możesz na naprawdę uroczy eko prezent, który dodatkowo podlega pełnej personalizacji. Baw się kolorami – ekologiczne papiery mają różne odcienie, a okładkę upiększyć może logo firmowe lub napis – dowolna sentencja jak np. ciekawe motto, życzenia czy dedykacja!

EMPOL przedsiębiorstwem ekologicznym

Owoce naszej pracy, czyli eko prezenty, stanowiące zapewne jedne z bardziej niesamowitych, naturalnych pomysłów w kwestii prezentów, oczywiście pasują do sensu przekazu zero waste, ale podsumowując – zero waste to kwintesencja całej naszej działalności. Produkujemy wyrabiając ręcznie, a handmade pozwala nie tylko wpadać na wyjątkowe pomysły. Jest bowiem zabiegiem, który uświadamia, iż “coś” można zrobić tak naprawdę z niczego, co również od zawsze było jedną z głównych zasad recyklingu; filarem, na jakim opiera się produkcja ekologiczna.

Oprócz świetnych pomysłów, które w formie produktów znajdziesz w naszym sklepie, chcielibyśmy przypomnieć, że razem z warszawską Fundacją Las na Zawsze, bierzemy udział w akcji sadzenia lasów, co niebawem relacjonowane będzie na naszym blogu. Fundacja Las na Zawsze wspiera regulowanie statusów prawnych lasów, pozyskuje środki finansowe, a dzięki temu wraz z reprezentantami różnych organizacji i osobami prywatnymi, przedstawiciele fundacji sadzą w Polsce nowe lasy!

Za każde 100 zł wydane w naszym sklepie (https://albumy-foto.pl/) na ekoprodukty z Fundacją Las na Zawsze wspólnie zasadzimy 1 m2 lasu! To jeszcze nie wszystko – postęp akcji możesz obserwować bezpośrednio u góry na stronie naszego sklepu. Znajdziesz tam licznik, który ukazuje aktualny stan – liczbę posadzonych do tej pory m2 lasu! Serdecznie zachęcamy zarówno do dokonywania zakupów, jak i do wspierania tej wspaniałej inicjatywy!