empik foto album

Czym różnią się foto albumy od albumów tradycyjnych?

Dziś nadszedł dzień na omówienie dość przyjemnego tematu związanego z fotografią, jakim są foto albumy. Często pytacie nas czym one tak na prawdę różnią się od albumów tradycyjnych. Postanowiliśmy raz na zawsze wyjaśnić i odpowiedzieć na Wasze pytania.

Foto album to nic innego jak nowoczesna wersja albumu tradycyjnego do wklejania zdjęć. W przypadku foto albumu, tutaj całe strony są naświetlane na papierze fotograficznym, tworząc przy tym tak zwane rozkładówki otwierane całkowicie na płasko. Duże fotografię cechują się znacznie lepszą jakością zdjęć, dla foto albumów nie jest problemem umieszczenie zdjęcia na środku obydwóch rozkładówek bez żadnego ubytku. Zdjęcia warto dobrać tematycznie ponieważ nie ma możliwości wymiany zdjęć na inne. Jedyną wadą foto albumów jest niewątpliwie grubość kart – z racji naklejania papieru fotograficznego na przekładkę. Jeśli nie chcesz by Twój album wyglądał jak cegła, to lepiej jest zdecydować się na umieszczenie w nim mniej niż 25 kart (czyli 50 stron).

 

zdjęcie PPH EMPOL – foto album na zdjęcia.

Zamów personalizowane albumy na Empik foto

Jednym z większych rekinów biznesów sprzedażowych foto produktów jest zdecydowanie wszystkim znany sklep o nazwie EMPIK FOTO. Na jego stronie internetowej można znaleźć różnego rodzaju albumy o dowolnej tematyce na zdjęcia wklejane, albumy kieszeniowe czy klasyczne albumy wsuwane. Nie możemy również zapomnieć o foto albumach jak i foto książkach, które na stronie EMPIK FOTO cieszą się zdecydowanie największym uznaniem. Empik słynie z swojego poszanowanie do klienta jak i różnych dogodności wprowadzonych na jego stronie w trosce o zaspokojenie potrzeb potencjalnego kupującego. Nie da się ukryć, że jego produkty cieszą się wyższą jakością i możliwością personalizacji ich wyglądu. Dodatkowo platforma umożliwia też wywołanie zdjęć o różnej wielkości.

Jak powstał rekin biznesu?

Historia Empik foto sięga aż do roku 1995. Czyli w tym roku, ten znany wszystkim sklep będzie obchodził swoje już 28 urodziny. Niesamowite jak ten czas szybko leci. Jego powstanie wiąże się z Laboratoriami Fotograficznymi Kodak Express. Były to placówki, które na początku lat 90. wprowadziły do Polski nowe i niesamowite standardy obsługi klienta, podniosły poprzeczkę jakości usług oraz wielkości i ekspozycji asortymentu fotograficznego. Dzięki nim fotografia wyszła z ciemności i trafiła do niesamowitych czarno białych salonów, oferując barwny świat wspomnień na kawałku doskonałego materiału. To był niesamowity czas dla fotografii, ponieważ to właśnie w tamtym okresie świeciła ona jaśniej niż kiedykolwiek.

 

Kolorowe zdjęcie z Polski z początków lat 90 – google.

EMPOL – firma z długoletnią tradycją

Nie da się ukryć, że Empik foto to firma z długoletnią tradycją i 28 latami stażu na rynku sprzedażowym. Jednak my, jako EMPOL, jesteśmy w branży nieco dłużej, ponieważ już od 1991 roku. Czyli w tym roku stuknie nam 32 rocznica założenia naszej firmy. Empik foto jest dla nas przykładem dobrej jakości jaki i podejścia do klienta. Dlatego pozostaliśmy przy stałej, niezmiennej tradycji wytwarzania albumów i foto produktów całkowicie ręcznie z dbałością o każdy nawet najmniejszy detal z zastosowaniem materiałów o wysokiej jakości. W trosce o dobro naszych klientów co nóż wprowadzamy nowe udogodnienia na naszej stronie internetowej i ulepszamy możliwość personalizacji naszych produktów. W przypadku albumów personalizowanych ich modyfikacji jest praktycznie nieskończona możliwość. Przekonaj się sam na własnej skórze i zapoznaj się z resztą naszego artykułu.

Jak dobrać album odpowiedni?

Foto albumy – w tym przypadku fotografie umieszcza się na kartach za pomocą drogi internertowej. Co oznacza, że zdjęcia mogą mieć różny rozmiar lub być w niestandardowych rozmiarach i mają one nikły wpływ na ogólny rozmiar i format foto albumu. Ułożenie zdjęć na rozkładówkach jest całkowcie zależne od Ciebie lub możesz powołać się na dobry zmysł naszego grafika.

Pierwszym krokiem by odpowiednio dobrać album pod swoje potrzeby, jest zastanowienie się nad jego rozmiarem i liczbą zdjęć umieszczonym w jego środku. Foto albumy występują w wymiarach, takich jak: 28,6×19, 40,2×20, 40,2×26,7 czy 30×30.

Preferowana liczba kartek to od 10 do 20 rozkładówek – czyli od 20 do 40 stron. Narożniki kart albumu mogą przybra formę prostą lub zaokrągloną. Wymiary albumu są standardowe ale jak wszystko w naszej firmię mogą podlegać one modyfikacji.

Zobacz albumy tradycyjne empol

 

Spraw sobie lub bliskiej Ci osobie ponadczasową pamiątkę

Przeszliśmy przez podstawową personalizację jaką jest dopasowanie pod siebie odpowiedniego rozmiaru foto albumu na zdjęcia. Przejdźmy więc do następnego etapu personalizacji jakim jest okładka naszego albumu. Zacznijmy sobie od postawy wyboru materiału który w niesamowity sposób będzie obtulał Twój album. Tygodniowym faforytem tłumu jest zdecydowanie album wykonany z skóry ekologicznej, który cieszy się swoją długowiecznością i prostotą w zachowaniu czystości. Na drugim miejscu znajdują się materiały zaliczane do grupy materiałów miłych w dotyku czyli welur i aksamit. Płótno i okładzina introligatorska – to zdecydowanie dwa materiały, które śmiało możemy nazwać kameleonami, ponieważ potrafią wtopić się i odnaleźć w nie jednej dziedzinie. By sprawić uśmiech na twarzy bliskiej osoby, warto jest dopytać się o jej ulubiony kolor, ponieważ każdy z wyżej wymienionych materialów posiadam ogromną paletę barw.

Elegancki album szczerym prezentem

Zarówno albumy personalizowane jak i klasyczne albumy cieszą się od gromem dodatkowych elementów graficznych takich jak grafika lub własny napis na okładce. Wzory są podzielone z okazji ważnych uroczystości o ciekawych motywach ślubnych, komunijnych, z okazji chrztu, urodziny, imieniny czy rocznicy. Nie można również zapomnieć o motywach dziecięcych, które mogą zostać ozdobione wzorami serduszek, gwiazdek czy zwierzątek, a tak że pojazdów samochodowych lub postaci z bajek. Posiadamy również grafikę o motywie roślinnym, suszonych kwiatów, wianków czy listków. Foto albumy na swojej okładce mają dodatkowe miejsce na umieszczenie własnego napisu o dowolnej czcionce, rozmiarze i kolorze w postaci danych osobowych lub ogólnego opisu zawartości albumu, np.: „Pamiątka z wakacji”. Taki mały dodatek z pewnością spodoba się obdarowywanej osobie.

Niektóre albumy są przystosowane do umieszczania fotografii na okładce pod cienką warstwą szkła – metoda ta nosi nazwę akrylfoto i jest ona jedną z najbardziej popularnych zdobień okładki albumu.

Wspólne zdjęcia rodzinne bezpieczne w jednym miejscu

Wracamy znów do opisu środka naszego albumu by zająć się kolejną miłą opcją personalizacji jaką jest strona opisowa. To specjalnie wyznaczone miejsce na Twój własny tekst w postaci życzeń, notatek, opisu wspomnień, dedykacji czy wiersza. Sporą zaletą strony opisowej jest zdecydowanie całkowita wolność słowa jak i jej długowieczność. Tekst możesz również przyozdobić o kilka dodatkowych elementów graficznych, takich jak ozdobna złota ramka, kwiaty, liście czy Twoja własna personalizowana grafika. Strona opisowa może również służyć jako mini spis treści czy na umieszczanie notatek. Nie trudno znaleźć albumy personalizowane

Jakie możesz znaleźć albumy lub foto produkty w naszym menu?

Dzięki temu wpisowi, wiesz już jaka jest różnica między foto albumem a zwykłym albumem tradycyjnym, oraz masz pewną orientację w możlowościach personalizowania naszych produktów. A czy wiesz, że nasza firma zajmuję się nie tylko albumami? Ale i również produktami do przechowywania fotografii? W naszym asortymencie znajdują się ozdobne pudełka na zdjęcia, pendrive czy płyty CD. Można również znaleźć modele albumów z dowolnym motywem do przechowywania zdjęć instax. Kartonowe ramki na zdjęcia w orientacji poziomej lub pionowej orientacji. Możesz zamówić zarówno albumy na zdjęcia wsuwane w nietypowych wymiarach, albumy mini – czyli mniejsze albumy, Albumy na zdjęcia kieszeniowe w których istnieje możliwość wielokrotnej wymiany zdjęć na inne lub albumy tradycyjne na zdjęcia wklejane, które słyną z dowolnego ułożenia zdjęć i posiadają brak możliwośći wymiany fotografii bez śladów uszkodzenia na inną.

Stopka