Pamiątkowe księgi ślubne

Ślub jako absolutnie wyjątkowa okazja dla każdego człowieka podejmującego decyzję o sformalizowaniu związku, stanowi „dzień jedyny w życiu” dla Pary Młodej, a czasem i nawet dla gości weselnych. Panna Młoda ubrana w wymarzoną suknię zachwyca swym pięknem niejednego obecnego podczas uroczystości, a jej welon lub wianek zazwyczaj wspaniale komponuje się z kreacją w swej całej okazałości. Do tego bukiet – koniecznie z najmodniejszych w danym sezonie kwiatów. Pan Młody – równie elegancki w pełnej krasie, ubrany w najlepszy garnitur, skomponowany z koszulą, krawatem, bądź muszką. Drobne kwiecie do butonierki, ozdobna spinka na mankiecie – to właśnie to. Wydawałoby się, że widok dwojga ludzi podążających ku ślubnemu kobiercowi jest jego kwintesencją. Czy aby na pewno?

Moc atrakcji, czyli… w jaki sposób uświetniane są śluby i wesela?

Nowoczesne śluby aż opływają w urozmaicenia. Jedne z nich dotyczą stroju – z tradycyjnej bieli i czerni, przerzucamy się wówczas na szał kolorów ubrań ślubnych z najnowszych kolekcji pokazów mody, a nawet stylizacji zaczerpniętych od celebrytów. Na wesela wynajmujemy dj’ów, wodzirejów, przeróżnych grajków, skład słynnych zespołów muzycznych, fotografów, filmatorów (kamerzystów) animatorów, klaunów, kabareciarzy, tancerzy…, nawet magików czy striptizerów! :-O Wszystko po to, by zaciekawić zebranych – po to, aby także i goście na jak najdłużej zapamiętali przebieg ślubu. Zabieg ten bywa w pełni słuszny, aczkolwiek istnieje coś, co jednocześnie pozwoli utrwalić, a oprócz tego świetnie wspominać wesele. Rozwiązanie to stanowi oczywiście… pamiątkowa księga – księga gości weselnych.

Pamiątkowa księga gości weselnych – czym jest i dlaczego Parze Młodej warto się w nią wyposażyć?

Pamiątkowa księga gości weselnych wystawiana w czasie wesela przez Parę Młodą lub pomocników, towarzyszącym jej w przygotowaniach do wielkiej chwili złożenia przysięgi małżeńskiej, to książka lub album z pustymi stronami – miejscem na wpisy dla Pary Młodej. Zazwyczaj na jej okładce, albo na pierwszej stronie widnieje instrukcja, w jaki sposób oraz w jakim celu pozostawić w niej swój tekst. Po sobie pozostawić możesz dedykację, cytat, bądź motto; słowa znanej piosenki czy po prostu życzenia dla Nowożeńców. Księgę zwieńcza ukończony zbiór wpisów. Wszystkie razem i osobno każdy z nich to piękne pamiątki z uroczystości, które sygnują podpisy: inicjały, imiona, pseudonimy z młodzieńczych lat.

Pamiątkowe księgi ślubne to swego rodzaju listy obecności, podpisane tym, na co tylko pozwala wyobraźnia! Nie warto jej ograniczać – im wpisy bardziej zawadiackie, tym szersze uśmiechy wymalowane na twarzach czytających. Księgi gości warto ustawić na domową półkę, by ślubna pamiątka z chwil przeżytych w tym jednym, jedynym dniu, w wybranym momencie umożliwiała powrót do emocjonalnych uniesień nieodłącznych podczas ślubu i wesela. Pamiątkowe księgi ślubne ułatwią Ci wyobrażenie, jak prezentował się wygląd sali, weselna fryzura, jak na wesele przyozdobione były stoły. Myślisz pewnie, że wpisy uraczające pamiątkowe księgi ślubne służą jedynie po to, aby spamiętać imiona wszystkich gości składających życzenia? Nic bardziej mylnego: z pomocą wpisów ze ślubu za kikanaście lat przypomnisz sobie wszelkie szczegóły przyjęcia! Może wraz z Mężem / Żoną powspominacie je przy okazji kolejnej rocznicy ślubu? 🙂

„A na razie fruwają motyle…”

Wspomnienia jako bezcenne artefakty przeszłości, do jakich każdy z nas chciałby powrócić nie tylko myślą czy duchem, ale przede wszystkim ciałem, od zawsze są i na zawsze będą czymś na tyle niepowtarzalnym, że niejeden z nas za możliwość ich wskrzeszenia oddałby naprawdę wiele. Aby mieć co wspominać, trzeba jednak zadbać o budowanie wspomnień już teraz – w czasie teraźniejszym. Zbierane doświadczenia, chwytane emocje – w przyszłości staną się cudowną pamiątką. W każdym dniu szukaj okazji do gromadzenia różnych doznań, by za kilka lat móc powiedzieć sobie: „Absolutnie, było warto!”

Wspomnień czar – pielęgnujemy wspomnienia na różne sposoby

Wspomnienia – czy to w postaci wpisów, czy w innej postaci – pielęgnować można na różne sposoby. Zazwyczaj czyni się to za pośrednictwem gromadzenia pamiątek. Czasem pamiątką jest wykonana w dzieciństwie laurka dla mamy, czasem pamiątki przybierają formę zdjęcia ukochanego z czasów, gdy zaczynało się być parą (zapisane na odwrocie fotografii daty, imiona to dopiero prawdziwa gratka dla koneserów odkrywania tajników historii!). Dla niektórych pamiątki doskonałe to kolejne przywiezione z podróży bibeloty. Ilu ludzi, tyle upodobań, dlatego pamiątka bywa nawet menu z restauracji czy podkładką do piwa! 😀 Odnajdź swą ulubioną formę pielęgnowania momentów z Twojego życia, nie zapominając o pielęgnowaniu ich w swojej głowie oraz sercu! ♥

Perfekcyjna księga gości weselnych – jak powinna wyglądać?

Idealna księga gości weselnych powinna zwłaszcza stanowić odzwierciedlenie gustu, motywów i akcentów uwielbianych przez głównych „sprawców” uroczystości. Jednym słowem: musi być ona lustrzanym odbiciem osobowości Pary Młodej ukazując, ich wyjątkową kreatywność.

Pamiątka w postaci księgi gości weselnych zawierająca rozczulające lub zabawne wpisy, z pewnością uświetni każde wesele, jeżeli tylko jej styl odpowiadać będzie stylowi przyjęcia. Panno Młoda, Panie Młody – pokaż swój charakter! Lubicie rośliny? Przyozdóbcie okładkę księgi gości weselnych malowanymi / suszonymi liśćmi, albo kwiatami. Nie umiecie oprzeć się domowym kotom? Niech okładkę Waszej księgi gości weselnych zdobi postać kotka. Kibicujecie polskiej reprezentacji piłki nożnej, jeżdżąc na wszystkie możliwe mecze? Postawcie na podkreślenie księgi gości weselnych tematem piłkarskim!

Podsumowując – księga gości jeszcze pozbawiona wpisów, tak czy owak ma być tylko Wasza, ale inwencja twórcza bezapelacyjnie wprawi wszystkich gości weselnych w niekrytą radość, wywołując ich podziw dla Waszego talentu.

Pomysły na niestandardowe realizacje – nietypowa księga gości weselnych

Współczesna księga gości weselnych i jej zawartość z dużą częstotliwością przyjmuje formę quizu, szarady, bądź zwyczajnej zagadki. Bardzo popularnym krokiem jest umieszczanie wewnątrz księgi gości zaproszenia do wypełnienia ankiety, okraszonej wierszykami-rymowankami etc. W ankiecie przybyli mają zaznaczać lub w formie wpisów zamieszczać odpowiedzi na pytania kim są dla Pary Młodej, jak się bawią, jak ich zdaniem dopasowani do siebie są Nowożeńcy. Wesele to przecież czas rozrywki – tańce, swawole, rozmaite konkursy. Pamiątkowe księgi ślubne dodatkowo umilą harce na parkiecie!

Uniwersalne Księgi Gości – wszak pamiątkowa księga gości nie musi być tylko dla Pary Młodej!

Księga gości posłużyć może jako element ślubu, ale też wszelkich innych uroczystości. Pomimo zmieniającej się mody na akcesoria uświetniające przeróżne uroczystości, trend księgi gości utrzymywany jest od dawien dawna. Indywidualne wpisy to zdecydowanie więcej, niż imiona zwieńczające życzenia we wnętrzu ślubnego telegramu. Każdy z wpisów – mniej czy bardziej atrakcyjny treścią – zapewne płynie prosto z serca. Wpisy w księgę przeważnie cechuje coś, czego nie oferują gotowe karty gratulacyjne, bądź kartki z życzeniami dostępne w sklepie wielobranżowym, w sklepie z upominkami, w kwiaciarni (tak na marginesie: obecnie naprawdę – wszędzie). Mianowicie – chodzi o szansę nieobligatoryjnej, pełnej swobody w doborze słów skierowanych do Pary Młodej. Dzięki temu pamiątka w formie wpisów w pamiątkowe księgi ślubne ma naprawdę osobliwy, wręcz prywatny charakter.

Doskonale znamy, albo chociaż kojarzymy pamiątkowe księgi ślubne (łatwiej będzie przywieść Ci je na myśl, kierując się naszym opisem). Księgi gości występują jednak znacznie częściej, w obliczu celebrowania ważnych dla nas momentów. Księga gości urozmaicić może każdy chrzest, komunię świętą, bierzmowanie, roczek, osiemnastkę czy inne urodziny, imieniny, rocznice. Nieoceniona pozostaje jako element świętowania niecodziennych okazji, do jakich należy np. otwarcie jakiegoś obiektu, drzwi otwarte szkoły / uczelni, festyn, gale wręczenia nagród, wielkie wydarzenia z udziałem ważnych osobistości, organizowane w muzeum, albo innym obiekcie użyteczności publicznej o podniosłym charakterze. Pamiątkowa księga obecna bywa również na pogrzebach, funkcjonując wówczas jako księga kondolencyjna.

Księgi gości Empol do pamiątkowych wpisów – kwintesencja stylu nie w jednej, lecz w wielu wersjach do wyboru!

Pamiątkowe księgi ślubne najczęściej wykonane są z drewna. Wielu posiadaczy / użytkowników podejmuje decyzję o stworzeniu księgi gości samodzielnie. Taka księga gości z pewnością zaskoczy, stanowiąc niebanalny pomysł, a przy tym pokaźną przestrzeń na życzenia w jednym.

Jako Empol – rodzinna firma z długoletnią tradycją – w kwestii księgi gości, proponujemy Wam coś absolutnie wspaniałego, nietuzinkowego i zarazem zadziwiającego swoją prostotą. W naszej ofercie znajdziecie albumy tradycyjne będące pamiątkowymi księgami wykonanymi z różnych materiałów, dostosowanych do preferencji Klienta. Twoja księga weselna posiadać może więc okładkę wykonaną z okładziny introligatorskiej, skóry naturalnej, ekologicznej (tzw. ekoskóry, skóry galanteryjnej). Istnieje także sposobność wykreowania okładki, powstałej z połączenia dwóch typów okładziny.

Wśród naszej kolekcji znajdziecie rozmaite pamiątkowe księgi ślubne do zamieszczania wpisów, które liczą zazwyczaj 40 lub 62 strony. Liczba stron księgi gości powinna liczyć tyle stron (a tym samym – miejsca, gdzie wpisywać będą się goście), ilu przybyłych przewidywalnie liczyć ma uroczystość (choćby i 100, wyliczając to np. na podstawie liczby zaproszonych, liczby wydanych zaproszeń etc.).

Co dodatkowo sprawi, że Twoja księga gości wyróżniona zostanie na tle pozostałych?

Twoja księga gości na życzenie posiadać może ozdobny grzbiet, dzięki czemu przemieniona zostanie w księgę niczym z baśni. Pamiątkowe księgi ślubne, ale też i wszystkie inne rodzaje ksiąg niż na ślub, posiadają opcję pełnej personalizacji okładki: przez grawerowanie, złocenie lub tłoczenie. Wówczas Twoja księga gości zyska fantastyczny, unikalny akcent, kojarzony tylko z Tobą. Umieścisz na niej imiona (swoje oraz swojego/swojej Wybranka/Wybranki). Istnieje możliwość dodania do księgi gości pierwszej strony, gdzie umieścisz dowolny opis. Twoja księga gości zyska również ozdobne narożniki, zaś kolory stron także podlegają Twemu indywidualnemu wyborowi.

Każda księga gości spośród naszej oferty stanowi produkt, jaki z pewnością zadowoli Klienta, niezależnie od gustu konkretnej osoby. Razem z bliskimi już dziś dokonaj wyboru, zamawiając wyjątkową księgę gości na pamiątkowe wpisy. Znajdziesz u nas zarówno modele wysoce ekskluzywne, jak też minimalistyczne. Przeglądając poszczególne kategorie w menu na naszej stronie, odwiedź Księgi Gości, gdzie obejrzysz jednocześnie Pamiątkowe Księgi Ślubne. Zakupiony produkt dostarczamy na terenie całej Unii Europejskiej, do dowolnego kraju, prosto pod Twoje drzwi. Dostawa sprawdzonymi metodami da Ci poczucie pewności, że produkty dotrą do Ciebie bezpiecznie i szybko!

Stopka