Eko prezent jako prezent praktyczny, przyjazny środowisku

Zatrzymaj się na chwilę, myśląc o świecie

Dzisiejszy świat nie bez przyczyny stawia na dotrzymywanie obietnicy a zarazem obowiązku ochrony środowiska. Ze względu na eskalujący udział współczesnego człowieka we wszystkich dziedzinach życia i gałęziach przemysłu, do atmosfery trafia szereg szkodliwych substancji. Generujemy niezliczoną ilość spalin, toksyn, ogromną liczbę śmieci. Produkty uboczne naszej działalności dalekie są od naturalnych, zaś konsekwencje automatyzacji procesów wytwórczych choć ułatwiają przedsięwzięcia, niekoniecznie przyjazne są przyrodzie.

Moda na ekologię – dlaczego ekologiczne działania pozostają tak bardzo istotne?

Ekologiczne poczynania na drodze ku ochronie środowiska dla każdego z nas powinny być tak naprawdę priorytetem, bowiem priorytetowo winniśmy traktować potrzebę szczerej troski o nasze otoczenie. Umyślnymi, celowo podejmowanymi aktywnościami dążącymi do jego degradacji, niszczymy coś zdecydowanie najcenniejszego dla nas: naszą biochemiczną ostoję, w jakiej żyjemy, na co dzień funkcjonujemy i pięknem której napawamy się w każdej wolnej chwili. Piękno świata, drugiego człowieka – cuda fauny oraz flory nie powinny pozostawiać nam żadnych wątpliwości. Nasze istnienie stanowi niczym niemierzalną, wręcz bezcenną wartość, zatem po prostu ponad wszystko należy dbać o przetrwanie wszelkich gatunków. To właśnie pro ekologiczna dewiza, jaka dla swej skuteczności musi być przez nas wyznawana każdego dnia.

Idea zero waste – jakie zadanie spełniają ekologiczne prezenty?

Współczesna idea zero waste (z j. ang. „zero marnowania”) Prezent eko zero waste to tak zwane „coś z niczego”. Czasem, aby stworzyć idealny prezent dla bliskich wystarczy minimum starań, wkładu pracy dobrych intencji. Inwencja twórcza potrafi bowiem zaskoczyć od święta, w najmniej spodziewanym momencie. 🙂

Ekologia niejedno ma imię. W zależności od poglądów konkretnej osoby, dla jednej ekologicznie jest nosić te same ubrania kilka dni z rzędu, odwiedzać second-hand’y, dla innej zaś – pić z papierowej słomki, segregować śmieci pod recykling czy kupować towary bio. Ekologiczne prezenty zero waste sprzyjające środowisku, a wręczane naszym bliskim, przede wszystkim „zarażać” mają duchem ekologicznej odpowiedzialności.

Co w ramach eko prezentu możesz podarować swoim bliskim?

Moc ekologicznych prezentów zero waste, które wręczyć możesz z dowolnej okazji to kraina niesamowicie oryginalnych pomysłów dla domu, bądź użytku osobistego. Owocem pracy specjalistów w dziedzinie produkcji ekologicznej stają się ręcznie przygotowywane podarunki wielokrotnego użytku, pozwalające utrzymać „porządek” w świecie, a oprócz tego zaskoczyć każdą z obdarowywanych przez Ciebie osób. Ekologiczne prezenty dla Twoich bliskich to przyjazne środowisku przedmioty pozbawione szkodliwych składników, plastiku czy innych tworzyw sztucznego pochodzenia, stających się odpadem.

Praktyczne zestawy eko kosmetyków

Zestawy ekologicznych kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy absolutnie stanowią jeden z bardziej oryginalnych pomysłów na prezent wspierających ochronę środowiska a zarazem prezent niezwykle praktyczny. Zarówno na czasie, jak również w dobrym guście będzie wręczenie jako prezentu z podróży dla mamy, taty, dziewczyny lub chłopaka eko kremu nawilżającego, eko żelu, pianki myjącej, szamponu albo eko mydełka.

Kosmetyki ekologiczne to propozycje, które bez problemu sprawdzą się wśród prezentów niezależnie od stylu, charakteru czy potrzeb obdarowywanej osoby. Do wyboru masz bowiem tak szeroką gamę produktów, że nie sposób nie znaleźć wśród nich kosmetyku, jaki wywoła niezadowolenie. Eko kosmetyki jako naturalne wyroby za sprawą ograniczenia, bądź wyeliminowania w ich składzie substancji syntetycznego pochodzenia (często także substancji zapachowych) stanowią świetny pomysł ze względu na szansę dobrania ich do każdego typu cery; nakierowania ich na uderzenie w źródło problemu skórnego niezależnie od rodzaju owego problemu. Już pokolenia wstecz nasze pra-pra babcie przygotowywały w domu receptury, z bogactwa których za sprawą prostej zawartości eko kosmetyków czerpiemy życiową mądrość po dziś dzień!

Ubranie też może być eko – ekologiczne prezenty w formie modowych kreacji

Spośród rzeczy z całą pewnością spełniających rolę ekologicznych produktów wyróżnić można ubrania stworzone z materiałów organicznego pochodzenia. Ekologiczny prezent w postaci bluzki wykonanej z organicznej bawełny, lnu czy nawet jedwabiu to niekoniecznie postać drogiego, luksusowego prezentu. Za sprawą wykorzystanych do stworzenia modowych kreacji materiałów, prócz przeobrażenia w ikonę stylu, przede wszystkim musisz poczuć się swobodnie, wygodnie i bezpiecznie! Eko materiały naturalnego pochodzenia cechuje miękkość, delikatność, przewiewność, co sprawia, że ubrania z nich wykonane zwyczajnie wywołują komfort noszenia.

Moda na eko prezenty będące ubraniami zrodziła się wraz ze wzrostem świadomości ludzi w zakresie pochodzenia tkanin. Obecnie w niemal każdym sklepie, również i w popularnych sieciówkach, wyraźnie uwidoczniony został trend na eko surówce. Dzięki niemu o wiele bardziej zwracamy uwagę na to, co wkładamy na siebie. To, co naturalne, wypiera dotychczasową produkcję odzieżową na masową skalę, pozwalając skupić się na jakości, zamiast na niezliczonej ilości ubrań mało wytrzymałych. Sztuczne materiały silniej podatne są na uszkodzenia mechaniczne, a ich obniżona trwałość doskonale widoczna będzie nawet już po jednym praniu.

Żywność ekologiczna – niebanalne ekologiczne prezenty

Ekologiczny prezent może być jadalny lub przeznaczony do picia. Taki eko prezent stanowi żywność ekologiczna, która już chociażby w formie kawy czy herbaty sprzedawanej w dużej, biodegradowalnej torebce propaguje ekologiczny tryb życia, równocześnie bardzo dobrze smakując. Każdy ekologiczny produkt przeobrazić można w coś więcej niż standardowy prezent. Połączenie dbałości o środowisko z poszanowaniem zdrowia to koncepcja idealna dla zachowania pożądanej kondycji i „długowieczności”. Do produktów zamieniających się w ekologiczne prezenty należą między innymi: ekologiczne warzywa, owoce, przyprawy, chleb, oliwa, a nawet nabiał.

Miłośnikowi jedzenia, z angielskiego dziś popularnie nazywanemu foodlover’owi podaruj stylowy zestaw pozbawionych plastiku eko sztućców lub naczyń! To kolejny niezwykle oryginalny eko prezent, który z pewnością spodoba się każdej z osób podejmujących kroki ku ochronie środowiska. Poprzez wspaniały eko prezent zakorzeń też miłość do środowiska w dotychczas sceptycznie nastawionym do ekologii człowieku! 🙂 Wystarczy, że wyjdziesz do niego z eko inicjatywą, stwarzając okazję do czerpania z życia jak najwięcej się da!

Eko dekoracje – fantastyczny eko prezent dla domu

Gdy brakuje Ci pomysłów na prezenty, możesz sięgnąć po prezent będący dekoracją domu. Ciekawe bibeloty od lat niezmiennie zapełniają nasze półki, ale nie tylko – drewniane naturalne ozdoby wypełniają domostwa użytkowników, będąc podziwianymi przez odwiedzających ich gości na niemal każdym kroku. Wydawałoby się, iż obecne w domu ekologiczne prezenty mogą służyć wyłącznie do powieszenia, albo postawienia. Nic bardziej mylnego! Coraz bardziej popularne ekologiczne prezenty stanowią ekologiczne meble użytkowe. Biorąc pod uwagę aspekt domowego wystroju, koniecznie postaw na ekologiczny look swojej sypialni, kuchni czy salonu!

Foto produkty także stanowić mogą eko prezenty!

Ekologiczne prezenty w postaci foto produktów to jedne z najbardziej specyficznych, przydatnych prezentów, które możesz podarować w zasadzie każdemu z myślą o konkretnej okazji, bądź zupełnie bez okazji. Zdjęcia niepodważalnie stanowią doskonały sposób na uwiecznienie najważniejszych chwil z życia. Osoby obdarowane albumem fotograficznym, pudełkiem na album, na papierowe odbitki, etui na pendrive lub płytę, zaprojektowanym w oparciu o ekologiczny zamysł pochodzenia komponentów oraz realizację wymagającą ich użycia, pośród pomysłów tych bez wątpienia odnajdą perfekcyjny wyrób ekologiczny jako rozwiązanie dla siebie, jak i jako eko prezent dla najważniejszych, najbliższych sercu ludzi.

Ekologiczne prezenty na lata – oferta ekologicznych produktów Empol

W pełni personalizowane albumy, jak również pozostałe foto produkty ekologiczne, które znajdziesz w naszej ofercie, bez cienia wątpliwości są produktami wielokrotnego użytku. Szczególnie polecamy możliwość ich wykonania z ekologicznych tworzyw naturalnych, spośród jakich do wyboru masz Eko Papiery. Kompletny produkt w postaci Eko albumu to niesamowicie trafiony eko prezent dla każdego, niezależnie od wieku. Złapać bakcyla na troskę o naszą planetę da się tak naprawdę mając choćby i niewiele lat. Najważniejsze jest jednak bowiem to, aby tak, jak nasze niezwykle trwałe foto produkty, także i nasza Matka Ziemia przetrwała z nami kolejne długie lata, służąc nam wszelkimi swymi dobrodziejstwami. Pewne znane z historii o młodym czarodzieju powiedzenie nakazuje: „Korzystaj mądrze”. Korzystajmy więc mądrze z zasobów darowanych nam niekoniecznie na wieki, a Natura z pewnością odwdzięczy nam się magią swoich plonów!

Posadź Las na Zawsze z Empolem!

Jako polski producent o wieloletnim rynkowym doświadczeniu i wysokiej świadomości w kwestii ekologii, za sprawą nieustannego zgłębiania o niej wiedzy, dołączyliśmy do absolutnie wyjątkowej inicjatywy warszawskiej Fundacji Las na Zawsze, polegającej na tworzeniu w Polsce nowych lasów. Las na Zawsze to akcja zwiększenia powierzchni wartościowych lasów, którą Fundacja przyjęła jednocześnie za swoją misję. Ogrom pracy włożonej w swoją działalność owocuje ochroną środowiska na najwyższym poziomie: tak jak głosi dewiza zero waste – tworząc tak naprawdę coś, z niczego.

Z niekrytą radością pragniemy oznajmić, że każde 100 złotych wydane w naszym sklepie na wyroby ekologiczne, to kolejny 1m2 Lasu na Zawsze więcej! Dwa razy do roku – wiosną oraz jesienią, na przełomie wsześnia/października – wraz z Fundacją uczestnicy inicjatywy wspólnie sadzą nowy las. Tym samym – chcielibyśmy zachęcić Was do udziału w kolejnej fazie wspaniałej akcji tworzenia nowych lasów w Polsce razem z Fundacją i Empolem! Najprawdopodobniej już w październiku na naszym blogu [https://albumy-foto.pl/blog/] opublikowana zostanie fotorelacja z tego wielkiego dnia. Aby poznać dokładną datę następnego etapu inicjatywy Las na Zawsze, zachęcamy – na bieżąco śledźcie naszą aktywność w Sieci!

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, zrób sobie kawę lub zaparz kubek ulubionej herbaty, w towarzystwie jakiego pod poniższym linkiem serdecznie już teraz zapraszamy Cię do czytania o Lesie na Zawsze:

https://albumy-foto.pl/las-na-zawsze/

Stopka