Prezent na dzień kobiet

Dzień kobiet – ważnym świętem

Z pewnością dzień kobiet, to jeden z ważniejszych dni w roku. Jest to dzień w którym oddaje się hołd wszystkim kobietom świata za nich wytrwałość, mądrość, determinację, cierpliwość i dobroć. Dzień, który zdecydowanie idzie w parze z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn. Słynący z długoletniej tradycyjni. Okrzyknięty świętem międzynarodowym. Z szacunku do kobiet, by dowiedzieć się o nim nieco więcej, wywróciliśmy internet do góry nogami w poszukiwaniu ciekawych informacji. Stworzyliśmy zbiór krótkich ciekawostek o historii tego święta. Zapoznaj się i zaskocz swoich znajomych!

Początki słodkiego dnia kobiet

Pierwszy dzień kobiet miał miejsce 18 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych po nie jednym Nowojorskim proteście kobiet, walczących o równość w miejscu pracy, za sprawą Socjalistycznej Partii Ameryki, która dla uczczenia strajków zorganizowała dzień kobiet. Druga natomiast historia głosi, że owe święto, miało upamiętnić pożar w którym zginęło 100 kobiet w jednej z Nowojorskich fabryk. Oficjalnym rokiem od którego obchodzi się dzień kobiet to 1990.

Dzień kobiet cieszy się ponad 100 letnią tradycją, jest obecnie oficjalnym świętem w wielu krajach na świecie. Obecnie międzynarodowy dzień kobiet obchodzony jest 8 marca. Tego dnia obchodzimy dzień kobiet również w Polsce.

Tradycja wręczania prezentów by uczcić dzień kobiet

Za czasów PRL-U, najpopularniejszym prezentem z okazji dnia naszych kochanych kobiet od mężczyzn były goździki i rajstopy. Te drobne podarunki miały być szczerym wyrazem szacunku do kobiet i jej roli w gospodarce. Nieco później goździki zastąpione zostały tulipanami. Obecnie dzień kobiet, obchodzi się nie co inaczej, jedynie po dziś dzień, kwiaty zwane tulipanami , są wręczane kobietą i uznawane jako wyjątkowy prezent.

Świętowanie dnia kobiet na świecie

Jak już wcześniej wspominaliśmy, dzień kobiet jest obecnie oficjalnym świętem na całym świecie w wielu krajach. Nie bez powodu jest on okrzykniętym świętem Międzynarodowym. Spotkać się z nim można w takich państwach między innymi, jak: Bułgaria, Tunezja, Albanii, Kuba, Rumunia, Mongolia, Brazylia, Hiszpani, Mołdawi czy Serbia. Dzień kobiet świętowanty jest w każdym kraju inaczej. W Chinach z okazji dnia kobiet, pięknym paniom należy się pół dnia wolnego od pracy, dodatkowo wiele sklepów przygotowuje specjalnie zniżki i bony rabatowe. Dla Wietnaczyków jeden dzień kobiet, to zdecydowanie za mało. Dlatego w ciągu roku obchodzą go oni aż 2 razy – nie tylko 8 marca ale i 20 października. Temperamentni Włosi słynący z swojego zamiłowania do płci pięknej, jak na ich przystało zdecydowanie najhuczniej obchodzą dzień kobiet, ponieważ przygotowania na jego przyjście rozpoczynają już tydzień wcześniej przyozdobiając ulice kolorymi plakatami i ozdobami.

Vector illustration of diverse cartoon women standing together and holding a placard over their heads. Isolated on background.

Święto kobiet celebrowane już w starożytnym Rzymie

Chociaż wydawać by się mogło, że owe święto liczące sobie ponad 100 lat, jest świętem dość młodym, jednak pędząc śladem historii początki dnia kobiet sięgają już starożytnego Rzymu w którym obchodzono na początku marca święto Matronalia – inaczej święto zamężnych kobiet. To okres kojarzony z macierzyństwem i płodnością dlatego ten wyjątkowy czas mężowie celebrowali, obdarowując swoje wspaniałe wybranki niezwykłymi prezentami. Jak widać celebrowanie dnia kobiet to miły, długowieczny zwyczaj, który nie traci na wartości i popularności po dziś dzień.

Dzień kobiet a walentynki

W dniu kobiet w przeciwieństwie do równie słynnego święta jakim są walentynki, życzenia składa się nie tylko swojej partnerce, lecz każdej kobiecie – małej i dużej. 8 marca jest dniem wszystkich kobiet, na całym świecie, nie zależnie od wieku, koloru skóry czy pochodzenia. W tym dniu mężczyźni wręczają kwiaty czy drobne prezenty swoim kochanym mamom, partnerką, córkom, szwagierkom czy koleżankom. W szkołach jak i w niektórych zakładach pracy zwykło się w tym dniu wręczać kobietom kwiaty, czyli słynne tulipany lub symboliczne pamiątki.

Jaki wybrać prezent z okazji słodkiego dnia kobiet?

Co można dać jako prezent na dzień kobiet oprócz kwiatów? Tak na prawdę wybór odpowiedniego preznetu zależny jest od relacji jakie łączą Cię z obdarowywaną kobietą.

Dzień kobiet celebruje i niesie za sobą szacunek jakim należy obdarować wszystkie kobiety świata, za ich wytrwałość, mądrość, opiekę i troskę, którą dumnie obdarowują cały świat, każdego dnia od zamrzchłych czasów starożytnego Rzymu, aż po dziś dzień. By upamiętnić przeszłość i przyszłość naszych kochanych pań, najlepszym prezentem z tego tytułu będzie album na zdjęcia wypełniony piękną, barwną przeszłością Twojej wybranki z najlepszymi chwilami z Waszego wspólnego życia. Podaruj swojej kobiecie wyjątkowy prezent z zbiorem jej przeszłości jak i drugą połową czekającą na zdjęcia z waszej wspólnej przyszłości.

Dzień kobiet prezent całkowicie personalizowany

Przygotowując oryginalny prezent na dzień kobiet warto zapoznać się z wszystkimi możliwościami personalizacji naszych albumów. Dzięki temu będziesz mógł stworzyć jedyną w swoim rodzaju, nieskazitelną i unikalną pamiątkę na długie lata.

Album, który chcemy Tobie zaproponować, wywodzi się z kategorii albumów tradycyjnych, na zdjęcia wklejane. Brzmi zwyczajnie, ale gwarantujemy Tobie, że warto jest dać mu szanse. Pozwól nam oprowadzić Ciebie po jego możliwościach personalizacji.

Wielkościowo praktyczny prezent z okazji dnia kobiet

Aby wybrać odpowiedni rozmiar albumu, należy najpierw zastanowić się nad ilością i wielkością odbitek zdjęć, które mamy zamiar umieścić w jego środku. Co do samego formatu albumu, mamy do zaoferowania Tobie masę możliwości. Między innymi, takie jak: 25×25, 24×24 44×32, 45×45 czy album dla kobiet mini 13×15,5, 17,5×21 czy 19,5×24.

Personalizuj dostępny szczegół – napis na okładce

Obecnie święto kobiet celebrowany jest 8 marca – jak już wiemy z wcześniejszych wypowiedzi, jest on niezwykle ważnym świętem międzynarodowym dlatego warto jest umieścić tą wspaniałą datę gdzieś w środku lub na zewnątrz albumu. Dzięki możliwości konfiguracji istnieje możliwość umieszczenia ozdobnego napisu, wykonanego metodą złocenia, srebrzenia, tłoczenia czy druku UV. Tekst może posiadać dowolną czcionkę i rozmiar. Może pojawić się on na przedniej części okładki, tylnej lub w środku albumu. Istnieje możliwość umieszczenia dodatkowej linijki z własnym tekstem, takim jak: „Piękne chwile z życia wspaniałej kobiety”, „Wspomnienia”, „Piękne chwilę”,

Dodatkowo w okładkę albumu można wtopić ozdoby kawałek drewna na którym właśnie będzie znajdował się napis.

Na dzień kobiet znajdziesz u nas dopasowaną grafikę

Album w wydaniu gładkim czy z ozdobnym napisem – na pewno sam w sobie zrobi już niezłą furorę. By jednak dodatkowo go upiększyć istnieje możliwość dodania na okładkę dowolnej grafiki lub wzoru, wykonanego metodą złocenia, srebrzenia, tłoczenia lub druku UV. Nasze wzoru cieszą się dokładnością w wykonaniu jaki i długowiecznością. Dlatego nie ma obaw o jego przed wczesne zniszczenie. Posiadamy ogrom możliwości wyboru grafiki jak i wzorów o różniej tematyce – również z okazji dnia kobiet.

Z okazji dnia kobiet wybrać czas najlepszy materiał okładki

By Twoim bliskim kobietom, dorównać delikatności i gracji, warto jest zdecydować się na wybór takiego materiału, jakim jest welur lub aksamit – materiał w pełni zaliczany do grupy materiałów pluszowych. Okładka albumu na zdjęcia ubrana w całości w delikatny puszek – czy może być coś lepszego? Zdecydowanie nie. Jeśli jednak, welur Cię nie przekonuję, możesz zdecydować się na eko skórę lub skórę naturalną. Obydwa materiały cieszą się wyborem w kategorii najpopularniejszych materiałów okładki. Posiadamy również, takie materiały jak płótno i okładzina introligatorska – które słyną z swojej różnorodności zastosowań jak i trwałości.

Dowolnie personalizuj dostępny szczegóły, taki jak:

Narożniki albumu – które mogą przybrać formę zaokrągloną lub prostą. Specjalnie dla „Dzień kobiet elegance” – istnieje możlwość dodania ozdobych okłuć na narożniki albumu w kolorze złota.

Grzbiet albumu tradycyjnego – grzbiet, to wbrew wszystkiemu jeden z najważniejszych elementów albumu, ponieważ to właśnie on, łączy wszystko w jedną całość. Jego wygląd, może pozostać całkowicie kładki lub przyozdobiony wypukłymi, poziomymi paskami.

link do katalogu z materiałami okładki –

Kolorowy oryginalny prezent – kilka słów o kartach albumu

Dzień kobiet świętowany jest w większości kultur dość hucznie, dlatego warto zasanowić się nad dodaniem do swojego prezentu nieco koloru, poprzez zastosowanie kolorowych kart albumu na zdjęcia. Strony wypadają w różnych propozycjach kolorystycznych, jak i o różnym papierze, takim jak: matowy, metaliczny lub eko papier FSC.

Środek albumu dodatkowo ożywi zastosowanie kolorowych wklejek, które łączą z sobą pierwszą nieużytkową stronę albumu z tylną, wewnętrzną stroną okładki. Wklejki pełnią jedynie funkcje ozdobną.

Album na zdjęcia jeden z najpopularniejszych prezentów

Najlepsze prezenty, to takie, które cechuję specjalna dedykacja do osoby obdarowanej. Dzień kobiet pokaże i ujawni dodatkowe możliwości personalizacji naszych produktów, takie jak możliwość dodania własnej strony opisowej do środka albumu. Strona opisowa, może zawierać dowolny tekst, o dwolnym kolorze, czcionce i wielkości w postaci dedykacji, życzeń wiersza czy własnych słów płynących prosto z serca.

Dzień kobiet gotowy przykład życzeń:

Kobieta to piękny kwiat,

niedoceniane zioło,

które zajmuje cały świat,

o którym się mówi wkoło.

Mówi, nie znając istoty ciała,

mówi, nie znając doliny duszy.

Kobieta to nie tylko kwiat,

to kamień, co z czasem się kruszy.

____________________________

Jesteś kobietą jedną na milion.

Dlatego szczerze dziś życzę Ci,

by miłość wypełniała Twoje dni.

Uśmiech na twarzy zawsze się tlił,

a sen o pięknym życiu się spełnił!

Pergamin – jego rola w albumie na zdjęcia

Pergamin to nic innego, jak cienki ozdoby papier oddzielający każdą z stron albumu od siebie. Jego głównym zadaniem jest chronić bezdenne fotografie. Jest to dobry pomysł dla tych, którzy chcą by jakość ich zdjęć zyskała nieco na czasie.

Strona internetowa

Za pomocą naszej strony internetowej. która korzysta z plików cookies, będziesz mógł zapoznać się z resztą wspaniałych ofert foto produków jakie mamy Tobie do zaoferowania. Znajdziesz tam, takie pozycje jak: Foto książki, foto albumy, albumy tradycyjne, pudełka na zdjęcia, pudełka na pendrive czy kartonowe ramki. Na dzień kobiet wybrać odpowiedni foto produkt, to zdecydowanie nie lada wyzwanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej w poszukiwaniu swojego faworyta!

O Firmie

Jesteśmy Polską firmą produkującą z zamiłowaniem albumy jak i inne foto produkty służące do przechowywania fotografii.

Posiadamy ponad 10 letnie doświadczenie w produkcji. Wszystkie nasze produkty są całkowicie wytwarzane ręcznie z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Dzień kobiet przypada 8 marca (środa) – czyli zbliża się on dużymi krokami! Nie czekaj na ostatnią chwilę i zamów swój personalizowany album już dziś! – Czas realizacji personalizowanego zamówienia to 4 dni robocze.

Wysyłka i Płatność

Było o teorii składania zamówienia, teraz przejdźmy sobie do praktyki!

Wysyłka odbywa się za pośrednictwem takich kurierów, jak: Paczkomaty InPost, Kurier GLS czy Poczta Polska.

Płatności natomiast możesz dokonać, metodą taką jak: za pobraniem, osobiście, szybką płatnością Tpay czy przelewem tradycyjnym.

 

 

Stopka