Aktualności

Wakacje 2022 – jak zachować wspomnienia

Chwile ulotne niczym latawiec na wietrze

Ulotne chwile od zawsze bywają dla nas najcenniejsze. Choć na co dzień przytłoczeni nadmiarem obowiązków nie skupiamy się na bezpowrotnym przemijaniu czasu, im więcej go ucieknie, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważny aspekt codzienności stanowi chwytanie wspaniałych chwil i zapisywanie w głowie cudownych wspomnień. Niejeden z nas niewykorzystanych okazji na cokolwiek żałuje bardziej, niż popełnionych błędów. Każda z niespożytkowanych szans na uśmiech, szczęście, zabawę, miłość czy przebaczenie to strata czegoś absolutnie wyjątkowego. A życie… jest od tego, by bawić, cieszyć się oraz wyznawać uczucia.

Dlaczego warto wypełniać głowę pięknymi wspomnieniami?

Zachowanie w pamięci wspomnień z niepowtarzalnego, pomyślnego dla nas dnia potrafi pozytywnie nastroić nawet w naszych najgorszych, najtrudniejszych momentach. Przywoływanie sprzyjającej nam przeszłości pozwala uniknąć skupienia na bieżących problemach. Dzięki temu możemy również po prostu zatopić się w marzeniach o powrocie do miejsca, ludzi i sytuacji sprzed wielu lat, kilku miesięcy, albo chociażby paru ostatnich dni.

Do czego konkretnie pragniemy wracać?

Śniąc o cofnięciu czasu, najczęściej mamy nadzieję na sposobność przywrócenia minionych wydarzeń, dotyczących urzeczywistnienia naszych pragnień – przede wszystkim tych najskrytszych. Jak już wiemy z autopsji – marzenia się nie spełniają, marzenia się SPEŁNIA, zatem dbając o ich realizację, z całej siły dążymy do wypełniania wszelkich wyznaczonych sobie zadań i celów. Tęsknimy za wieloma rzeczami, jak też osobami. Za beztroskimi czasami szkoły podstawowej, wycieczkami szkolnymi, za podwórkowymi harcami, skakaniem po kałużach, za widokiem koleżanki/kolegi, na widok której po raz pierwszy mocniej zabiło serce. Godne zapamiętania są także najróżniejsze chwile spędzone w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Częstym obrazem z odległych już dni wartych wspomnienia są na przykład chwile wakacji.

Wspomnienia o wakacjach – zatrzymać czas niejednej podróży

Wakacje kojarzone z rozmaitymi szansami na wypoczynek za sprawą urlopu od pracy zawodowej, bądź domowych zajęć, stanowią doskonałą okazję ku odsunięciu na bok trosk. Ze względu na korzystne warunki atmosferyczne, czyli przyjemnie rozgrzewające naszą skórę promienie słońca, ciepły letni wiatr lub deszczyk, nakłaniający do spacerów bez względu na brak parasola, z niekrytą chęcią wyjeżdżamy w nawet najdalsze zakątki świata.

Albumy wakacyjne